Ürün Grupları

Hızlı Menü

LABORATUAR

SİZİ NE KADAR ÖNEMSEDİĞİMİZİN FARKINDA MISINIZ ?!

AYS OTOMATİK FREN AYAR KOL’ un da toplam 98 operasyonda tam 530 adet ölçüm yapılmaktadır.

AYDINSAN bünyesinde, eğitimli ve yetişmiş personel tarafından kullanılan aşağıdaki metalografik cihazlar, ömür testleri ve ölçüm cihazlarından oluşan 3 farklı laboratuar bulunmaktadır.

 

METALOGRAFİK MİKROSKOP

AYDINSAN’ da üretilen tüm döküm malzemeler ve satın alınan çelik malzemeler Giriş Kalite Kontrol ‘ de mikroyapıları 0,001 hassasiyete sahip Metalografik Mikroskop ile değerlendirilir.

Döküm ve çeliklerin mikro yapısı dinamik çalışan malzemeler için çok önemli olup 1. dereceden malzemenin kırılganlığını, aşınma ve sertlik durumlarını etkiler.

 

YÜZEY HAZIRLAMA

Numune parçadan alınan kesit mikroyapısının incelenebilmesi için bakalite alınıp; yüzey pürüzlülüğünü ortadan kaldırmak için hassas taşlama ve parlatma işlemi yapılır.

 

 

 

SPEKTROMETRE

Üretimi yapılan fren sistemlerinde kullanılan ham maddelerin kimyasal analizlerinin yapılmasında kullanılır.

MICRO-VICKERSSERTLİK ÖLÇÜM

Üretimini yapmış olduğumuz fren sistemlerinde kullanılan malzemelerin sertlik derinliğini, sertlik dağılımı ve sertliğini ölçer.

SERTLİK ÖLÇÜM

Üretimini yapmış olduğumuz fren sistemlerinde kullanılan ham madde ve yarı mamul malzemelerin sertliğinin ölçülmesinde kullanılır.

ÖLÇÜM CİHAZI 1: HRB, Brinell ve Rockwell . Döküm malzemelerin ve ısıl işlem görmemiş düşük karbonlu malzemelerin setlik değerlerini HBW olarak ölçer.

ÖLÇÜM CİHAZI 2: Rockwell cinsinden sertlik Ölçümleri) Islah ısıl işlem görmüş veya ısıl işlem görmemiş çelik malzemelerin setlik ölçümlerini HRC ve HRB olarak ölçmeyi sağlar.

 

 

YÜZEY TARAMA

Fren ayar kolu ve kaliper mekanizmasında kullanılan hassas parçaların diş profillerinin ölçümlerinde kullanılır.

PROFİL PROJEKSİYON

Üretimi yapılan fren mekanizmaları parçalarının diş profillerinin ölçümünde kullanılmaktadır.

 

CMM / 3 BOYUTLU ÖLÇÜM

Satın alınan ve üretimi yapılan parçaların kompleks ve hassas ölçülerinin 3 boyutlu olarak ölçümünde kullanılır.

 

 

 

 

 

YAY TANSİYON ÖLÇÜM CİHAZI

Fren mekanizmalarının, görevini doğru yerine getirebilmesi ( kurmayı yapabilmesi veya zamanında yapabilmesi ) için kullanılan yayların malzeme cinsinin uygun olması, tansiyon değerleri ve çalışma boylarının tolerans değerleri içinde bulunması gerekmektedir. Bu sebeple tedarik edilen ve fren ayar kollarında kullanılan yayların tamamı üretim ve Giriş Kalite Kontrol aşamasında malzeme cinsi, tansiyon değerleri ve çalışma boyları % 100 kontrol edilmektedir.

 

 

BOYA KALINLIK ÖLÇÜM CİHAZI

Bu cihaz, metaller üzerindeki izole kaplama kalınlıklarını kaplamaya zarar vermeden ölçmek için kullanılır. Demir ve çelik üzerindeki boya, toz boya, plastik, cam, çinko, kadmiyum, krom, epoksi, kalay, seramik ve fosfat kalınlıkları ölçülebilir. (Cihazın çözünürlüğü 0,1 μ’ dur.)

 

 

SHOREMETRE

Fren mekanizmalarının üretiminde kullanılan O-ringlerin istenen sertlik değerlerinin ölçümünde kullanılır. Uygun olmayan O-ring lerin kullanımı O-ringin yırtılmasına, sertleşmesine bunun sonucunda sızdırmazlık problemlerinin oluşmasına sebep olur. (SHORE A, ölçüm aralığı 100 ± 1)

 

 

 

STATİK TEST CİHAZI

Üretilen fren ayar kolları ve kaliperler belli aralıklarla statik test cihazında ECE-R 13 standardına göre test edilir. Bitmiş ürün 24 lük körük/ 30 luk körük ile 7,6 bar basınç altında test cihazı çalıştırılır ve 2000 kez frenleme yapılır. PLC program ve montaj edilen lineer cetvel (strokmetre) yardımı ile ürün performansı sayısal olarak ölçülür. Statik Test cihazı; Fren Ayar kolu veya Kaliper in 2000-5000 frenleme sonucunda performansının ve çalışma sonrası parça aşınmalarının tespit edilmesinde kullanılmaktadır.

Ciro Yollarda

Müşteri temsilcimiz teknik bilgilendirme ve müşteri şikayetlerini dinlemek için; planlanan tarihlerde müşteri ziyaretleri gerçekleştirmektedir.

Fren Ayar Kolu Nedir?

Fren havayla çalışır. Fren körüğünün içine dolan hava körüğü harekete geçirir...

Online Katalog

Katalog, Wallpaper, Tanıtım Föyleri Tanıtım Videoları, İnteraktif CD Dökümanlarını buradan indirebilirsiniz.

Kariyer

Kariyer olanakları, açık pozisyonlar ve iş başvurularınız için tıklayın.

 

Aydınsan Fren Cırcırları Ltd. Şti.    © 2013

Konya Organize Sanayi Bölgesi T.Ziyaeddin cd. 8 nolu sk. No:26  Konya/ Türkiye | +90 332 239 09 15 | +90 332 239 11 64